malawywrotka.pl

Ziemia ogrodowa Nadarzyn, transport przesiewanej ziemi ogrodowej

Oferujemy ziemie ogrodową przesiewaną przez sito o oczkach 40mm.

Ziemia jest pozyskiwana z korytowania na terenach niezurbanizowanych. W zdecydowanej większości jest to humus pochodzący z korytowania terenów pod budowę dróg. Humus ten jest następnie przesiewany i czyszczony z róznych zanieczyszczeń takich jak kamienie, korzenie, patyki i fragmenty darni.

Dokładamy wszelkich starań aby jakość naszej ziemi ogrodowej była na najwyższym poziomie zarówno pod względem konsystencji naszej ziemi ogrodwej ale również pod względem zawartości składników mineralnych potrzebnych do odpowiedniego wzrostu roślinności.

W zależności od jakości pozyskanego materiału dodajemy do niego torfu, próchnicy lub piasku tak aby uzyskać jaknajlepsze podłoże trawnikowe. Dzięki procesowi przesiewania nasza ziemia ogrodowa jest nie tylko oczyszczana z wszelkich zanieczyszczeń ale również jest idealnie zmieszana i jednorodna.

Ziemie dowozimy autem o ładowności 3,5t co objętościowo zajmuje 2,5m3.
Docieramy do takich miejscowości jak Nadarzyn, Pruszków, Magdalenka, Łazy, Stara Wieś, Rusiec, Młochów, Kostowiec, Rozalin, Janki, Siestrzeń, Brwinów, Komorów, Milanówek, Strzeniówka, Wolica, Podkowa Leśna i wiele innych okolicznych miejscowości.

Skąd pozyskać ziemię ogrodową aby jej nie kupować?

Na początku każdej budowy występuje konieczność zdjęcia humusu z terenu na którym będzie powstawał nowy budynek. Jednak w większości przypadków będzie to ilość niewystarczająca do wykonania ogrodu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem z ekonomicznego punktu widzenia jest zdjęcie humusu również z tego obszaru działki który będzie mocno eksploatowany podczas budowy tj. z miejsc w których:

  • będą pracowały maszyny budowlane
  • będą przechowywane materiały budowlane
  • będzie wzmożony ruch samochodów przez czas budowy
  • będą intensywnie użytkowane przez ekipy budowlane

Zniszczonej w trakcie budowy warstwy urodzajnej ziemi nie uda sie już odzyskać. Humus warto zgromadzic w pobliżu miejsc w których poźniej będzie on potrzebny. Należy jednocześnie pamiętać o tym aby przechowywać ziemie ogrodową w pryzmie nie szerszej niż 3m i nie wyższej niż 1,5m. W przeciwnym przypadku do wnętrza pryzmy nie dociera powietrze co powoduje iż traci ona swoje własciwości.